Adventní koncert Carmina Bohemica

Již třetím rokem k nám zavítá ženský pěvecký sbor Carmina Bohemica.

Vstup zdarma.

Komorní ženský sbor Carmina Bohemica, se sídlem v Praze, působí na české hudební scéně od roku 2007. Jeho vznik iniciovali bývalí členové výběrových pražských dětských sborů. Pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové se tento sbor rychle vypracoval ve špičkové domácí hudební těleso a profesionální interpretací svého různorodého repertoáru postupně získává renomé i v zahraničí. Věkový průměr členů sboru je 35 let, což se odráží na jejich pěveckém výrazu, zaujetí a celkovém nasazení, s jakým zpěváci vystupují na svých pravidelných koncertech, kde s naprostou samozřejmostí a obrovskou muzikálností interpretují různorodé hudební styly.

Během třinácti let své existence sbor spolupracoval s mnoha významnými umělci (Jana Boušková, Roman Janál, Ivan Kusnjer, Stanislav Zindulka, Musica Rustica, Roman Patočka, Kateřina Kalvachová, Karel Růžička, Jiří Pavlica, Jaroslav Šíp, Jaroslav Krček, Aleš Briscein, Miriam Němcová a.j.), pravidelně spolupracoval se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v koncertním cyklu Hudba na dotek (2011-13), natočil CD Vánoční Carmina s Michiyo Keiko j.h. a byl hostem Adventních koncertů ČT. Významným počinem v tvorbě sboru jsou již pravidelné barokní projekty s orchestrem Concerto Aventino pod vedením Jakuba Kydlíčka, úspěšné provedení Orffovy Carminy Burany, Pavlicovy Missy brevis, jazzové mše Celebration Jazz Mass Karla Růžičky, premiérové provedení úprav vánočních koled Marie Sommerové, spolupráce s Brass Bandem ÚH AČR, s Hradišťanem Jury Pavlici a Musicou Bohemicou.

Sbor Carmina Bohemica bývá pravidelným hostem Břevnovských hudebních setkání, koncertuje pro Výbor dobré vůle Olgy Havlové, propaguje nejen českou sborovou tvorbu na zahraničních zájezdech a je hostem Adventních koncertů ČT. Repertoár sboru zahrnuje gregoriánské chorály, renesanční polyfonii, skladby z období klasicismu, romantické skladby, vokální tvorbu 19. a 20. století, ale také sborová díla současných skladatelů. V současné době členky sboru účinkují v rockových operách RockOpery Praha Antigona a Romeo & Julie. Dvorní klavíristkou sboru je doc. Ludmila Čermáková. Uměleckou vedoucí a sbormistryní sboru je Věra Hrdinková, provozní záležitost sboru zastřešuje CARMINA BOHEMICA, z.s. Sbor je řádným členem Unie českých pěveckých sborů.

Datum

9. 12. 2023
Expired!

Čas

18:00

Více info

Číst více

Umístění

Zámek Kostelec nad Černými Lesy
nám. Smiřických 1, Kostelec nad Černými lesy
Kategorie

Organizátor

Za Radost, z.s.
Webová stránka
http://www.zaradost.cz