Speciální várka norského Kveiku

V pátek 13. října 2023 proběhne od 10:00 v Černokosteleckém pivovaru várka norského kveiku historickým způsobem, a to osobou nejpovolanější, norským sládkem Sigurdem Johanem Saurem.

Kveik není pivní styl, ale je to typ kvasnic, které si norští farmáři předávají z generace na generaci a právě Sigurd je apoštolem tradičního norského pivovarnictví.

Výroba tohoto piva ze sladového šrotu a jalovcového výluhu, scezovaného přes olšové špalíky, kvašeného při 40°C je osobitá stejně jako jeho výsledná chuť.

Ve stejný den bude u nás pro změnu na nové technologii vařit pivo norský sládek amerického původu a zároveň majitel pivovaru Monkey Brew v norském Trondheimu, Beau Schiner. Půjde o spodně kvašenou variantu jeho India Pale Ale Darwin.

Obě várky jsou volně přístupné veřejnosti a sládci jsou otevřeni diskusi.

 Vstup ZDARMA 

V sobotu 14. října 2023 bude pivovarský maraton pokračovat degustační soutěží a setkáním domácích sládků ze všech koutů České republiky s bohatým doprovodným programem, přednáškami obou norských pivovarníků a českých odborníků. Akce má podtitul Černokostelecký žejdlík a bude se konat již posedmé.

V pátek i v sobotu budou probíhat prohlídky Národního muzea pivovarnictví.

Datum

13. 10. 2023
Expired!

Čas

Celý den

Více info

Číst více

Umístění

Černokostelecký pivovár
Českobrodská čp. 17, Kostelec nad Černými lesy

Organizátor

Národní muzeum pivovarnictví
Webová stránka
https://nmpivovarnictvi.cz/