Cesta za duhou

autor: | 3. 10. 2022 | Fotoreportáže, Zpravodajství

Bytosti dobra a zla se utkaly první říjnový den na úpatí Kostelce nad Černými lesy. Událost zvaná místními „Strašidelný Kostelec“ předčila všechna očekávání. Děti, které se chtěly setkat na samém okraji Peklova s čarodějnicí, smrtěm, nevěstou a dalšími strašidly, musely letos překonat řádění rozběsněných živlů, obavy rodičů z nachlazení a nakonec i rozblácenou cestu podél smradlavého potůčku, od motorek rozježděnou. Po silném lijáku působila strašidla opravdu strašidelně, jako z balad od Karla Jaromíra Erbena. Byla na děti skvěle připravena a kdo dorazil, intenzivního zážitku jistě nelitoval. Na závěr jako odměnu všem vyčarovaly nebeské bytosti nádhernou duhu.

FOTO: Libor Kozák

Libor Kozák

Jako nezávislý producent, režisér a kameraman je spolutvůrcem sociologických dokumentů mapujících mimo jiné témata lokálních komunit v globálním kontextu (Žít změnu). Podílí se na vzniku dokumentárních cyklů pro Českou televizi, například Nedej se, Občanské noviny, Příběhy slavných, O vědě a vědcích, Artmix a další. Rád spolupracuje i s neziskovými organizacemi, podrobně se věnuje tématům vzdělávání a transparentnosti státní správy (Kauza 3, Kostelák).

Našli jste v článku chybu, nebo chcete napsat vlastní článek? Napište nám na redakce@kostelak.cz

Cílem webu kostelak.cz je podpora a propagace komunit a občanských iniciativ v Kostelci nad Černými lesy a nejbližším okolí.

Nejnovější příspěvky

Sdílej

Sdílej tento článek se svými přáteli!